Kouzla, čáry, tajemstvíKouzla, tajemství, magie. Tyto atributy patří spíše k času vánočnímu než k době, kdy se jeden rok mění v ten další.
 
Ale přece jen i přelom roku v sobě jistá tajemství ukrývá. Vždyť kdo z nás ví, co ho čeká. Co nový rok přinese.

Tajemství a jakousi magii má v sobě i Silvestr a 1. leden.

Kouzla, magie a čáry také neodmyslitelně patří k posvátné a tajemstvím opředené skále, která nese jméno Uluru.Slunce mění kouzly svých paprsků její barevnost. A jak skála mění díky hře světla a stínu barvu, tak mění i náladu a pocity těch, kteří mají možnost tuto jedinečnou show sledovat.

Že Uluru vyzařuje COSI, co neumím popsat, je jisté. Cosi tajemného, magického a těžko sdělitelného.Tajemstvím je zahaleno také samotné jméno Uluru a jeho překlad.

Kolik výkladů slova lze v knihách a na internetu najít! Psala jsem, že Uluru znamená Great Pebble (Velký oblázek). Našla jsem ještě mnoho dalších výkladů. Jenže, jak jsem nedávno zjistila, vše je jinak.

Vida. Další důvod, proč se k rudé skále vrátit.

Mohu potvrdit, že toto místo je čarovné, magické a kouzelné. Uluru a Rudé centrum Austrálie mě naprosto očarovalo a nesmazatelně se mi vrylo do srdce.

Těch záhad, tajemství, mýtů, legend a příběhů je tolik, že je Uluru námět na nekonečný seriál.

O této posvátné skále nepíšu poprvé (viz Tajemná rudá skála v srdci kontinentu) a jistě ne naposledy.

Nemusím dodávat, že je Uluru velkým lákadlem pro návštěvníky. Turistické agentury často do svých programů zahrnují např. lety nad skálou v helikoptéře. Nechybí ale také Uluru sunset BBQ nebo naopak Uluru sunrise tour. Tedy grilování s drinkem při západu slunce nebo ranní výlet s výhledem na východ slunce. Vše s okouzlující kulisou rudé skály.

Jak vidno, v nabídce cestovních kanceláří nechybí ani možná trošku snobský pobyt v Rudém centru. Tedy sledování západu slunce se sklenkou dobrého vína.

Ale vlastně, proč snobský?!

Proč si tu atmosféru, která nikde jinde na světě asi není, neužít i s dobrých krásně vychlazeným australským vínem?!Jak by bylo zajímavé, jiné, magické, kouzelné a výjimečné moci strávit u Uluru noc, která s půlnocí mění starý rok v nový!

Alespoň virtuálně si společně připijme u Uluru.

Na zdraví, štěstí, radost, svobodu a život.
Přeji všem, ať je příští rok podobně magický, kouzelný, jedinečný a výjimečný jako tato záhadná a kouzly opředená skála.

Komentáře