Welcome to 2020


Ani jsme se nenadáli a poslední den roku 2019 byl tady. Sydney – Coogee – tak to je to místo, kde jsem ho trávila já.


Teplota 28, 30, slunečno. Západní Sydney - tak tam měli kolem 38 stupňů Celsia, 30.12.2019 měl dokonce i Hobart teplotu 40 stupňů, a tam bývá přes léto většinou max. 25. Nám tady u moře hodně foukalo. Byly bluebottles, velké vlny, voda měla teplotu 19 C. Pohoda na pláži. Relax. Klasický pohodový australský den.Jenže. Je tady jedno velké JENŽE. Bohužel ne všichni lidé v Austrálii si takto mohli užívat. Požáry už od listopadu sužují celé východní pobřeží. Velký vítr a vysoká teplota bohužel požárům nahrávají. Neskutečně ničivé a nekonečné požáry zasáhly vlastně celé východní pobřeží - začaly v Queenslandu a přesouvají se dolů do New South Wales a nyní až do státu Victoria.

Na jedné straně radost a veselí a na druhé děs, smutek, beznaděje. Slavný ohňostroj v Sydney Harbour nakonec byl. A i na Coogee proběhl tradičně ve 21 hod. No a už je tady půlnocA je tady rok 2020To je neskutečné – přijde mi, že nedávno se všude čekalo, co bude, až přijde rok 2000. A už je tady 2020!!!

A kde jinde zahájit další rok než…..Ano – Sydney Opera House.Tak ať je rok 2020 jen šťastný pro všechny na všech stranách úžasné zeměkoule. Hlavně, ať si ji nezničíme.

A Austrálii přeju konec požárů a hlavně sílu to vše zvládnout.
A tradičně jeden video bonus


Komentáře