Ještě jeden den v Port MacquarieMít tak ještě jeden den v místě zvaném Port Macquarie! To by bylo! Co tedy dát si ještě alespoň takovou „rychloprocházku" po tomto krásném městečku? Pohyb je zdravý a tam je tak krásně.


Nádherné ráno, sluníčko už pomalu vychází.Den začíná a i městečko se zlehka probouzí.

Miluju toulání ranním městem, a je jedno, jestli je to Sydney nebo Praha nebo toto malé poklidné město. Ranní atmosféra je nepopsatelná, jedinečná. Kavárničky většinou už mívají otevřeno. A já toulání s dobrou voňavou kávou vážně miluju.Nyní už stačí jen tak si užívat všechnu tu nádheru kolem:Ale je tady krásně!Je vidět, že jsme ve městě koal. Nejen že v okolí jsou koaly ve volné přírodě a že je tady The Koala Hospital, ale městečko zdobí i další umělecká díla, a to Koalas Sculpture Trail.

„Hello Koala Sculpture" představuje více než 70 individuálně navržených metr vysokých soch. O jejich jedinečný osobitý charakter se postarali talentovaní australští umělci.
Cílem této nevšední umělecké vycházky je vyloudit úsměv na tváři, pobavit, udělat radost ale také vzdělávat a informovat o situaci koal a vůbec o potřebě chránit přírodu kolem nás.Zkrátka toto městečko je výtvarnému umění nakloněno, což je vidět na každém kroku.

Ale je tady krásně!!!Jo, tady jo!!Nejen uměním je ale člověk živ – občas to chce dát si i něco na zub.

Po skvělém obědě se může pokračovat. Je toho pořád hodně k vidění. Zatím jsem například vůbec nezmínila Roto House. A to by byla škoda.

Nachází se hned vedle The Koala Hospital. Byl postaven pro zeměměřiče Johna Flynna v roce 1891. Jeho rodina dům obývala až do roku 1979. Dům je typickým příkladem pozdně viktoriánského venkovského slohu.Nyní ještě rychle na chvíli k moři.Večer už ale bohužel pomalu klepe na dveře. Tak nezbývá než se rozloučit a vydat se zpět. Do Sydney? Nebo snad Melbourne? Prahy?


Videobonus na závěr

Komentáře

  1. Dobrý den, mé jméno je Martin. V loňském roce jsem přesně tyto dny trávil na cestě mezi Sydney a Cairns ve městě Port Macquarie. Je to krásné městečko s úžasnou coastal walk. V dubnu 2024 tam budu znova a rád si vzpomenu na vaše řádky :)
    Díky za skvělé počtení a milé vzpomínky…
    M

    OdpovědětVymazat

Okomentovat