Cože?! Čtyřlístek komiksových přátel z Třeskoprsk ještě nenavštívil Austrálii?! Aneb Detektivní případ Čtyřlístek a Austrálie
V obci Doksy – jak všichni dobře víme díky „Černé kronice" (asi není potřeba ani říkat, že jde o film „Ať žijí duchové"), opilý řidič skončil v Máchově jezeře.

Samozřejmě toto není jediná známá věc, která se pojí k tomuto místu. Je tady také jeden básník – hm jak on se jen jmenoval? Aha – už to mám!

Karel Hynek Mácha. Tak ten proslavil malebný kraj kolem hradu Bezdězu asi nejvíce. 
Máj – ano, ano – „byl pozdní večer první máj…"

Kudy plynete u dlouhém dálném běhu,
i tam, kde svého naleznete břehu,
tam na své pouti pozdravujte zemi.
Ach zemi krásnou, zemi milovanou

A jen tak pro zajímavost přikládám anglický překlad:
Wherever you float in your great course,
Where you find your destination's shore,
There on your journey greet the earth.
Ah, fair earth, beloved earth,Ještě něčím – nebo někým - je toto místo známé?

Čtyřlístek! 

Manželé Němečkovi a jejich čtyřka komiksových kamarádů – ano anoooo – Bobík, Fifinka, Myšpulín a Pinďa tady přece bydlí. Vlastně ne! Jsem já to ale popleta. Oni nežijí v obci Doksy ale v Třeskoprskách. A jaképak Máchovo jezero?! Každý fanda Čtyřlístku ví, že je to Blaťák! Omlouvám se za tyto nepřesnosti.

Nasedat a jede se na výlet do Třeskoprsk:
Pozor - od letošního roku se tato čtveřice nerozlučných kamarádů usadila na místním zámku!! Ano, ano - jsou to zámečtí pánové

Ale bohužel se zdá, že za dobu, kdy přinášejí radost malým i velkým, nezavítali do Austrálie. Asi ani v ZOO nekamarádili s klokanem. No to je ovšem „škandál"! Já protestuji. Jak mám tento výlet dát do souvislosti s Austrálii?? Budu muset požádat o pomoc. Nejlépe bude obrátit se na soukromou detektivní kancelář.


Weblock neboli Holmesvize – to je ono – tady by mi mohli pomoci. Jejich soukromý detektiv je přece sběratelem a znalcem Čtyřlístku. Tak schválně co vypátrá? Mé zadání zní jasně:

Existuje jakékoliv spojení čtyřlístkových kamarádů s australskou reálií?

Pátrání přineslo tyto výsledky:

Za prvé: Čtyřlístek se na cesty vydává. Ale jestlipak za dobu svého působení dojel - či snad nedojel - až do Austrálie?


Antarktida? Jakápak Antarktida! Já se ptala na Austrálii!!! 


Za druhé: Zachránit reputaci musí asi Fifinka:Ahoj, tady Fifi. Magazín pro malé slečny také obsahuje příběhy Čtyřlístku. Do Austrálie za klokany (4/2013)

Za třetí: Ale zdá se, že nejen ona – no podívejte, tady je další výsledek pátrání:Grafický list Austrálie (2013). Výrobce: Čtyřlístek. Kvalitní pasparta a vlastnoruční podpis Jaroslava Němečka. Limitovaný tisk, původně z kalendáře Letem světem 1994 (1993)


Za čtvrté: Ovšem! Toto bude ten zásadní výsledek celé pátrací akce. Já věděla, že se obracím na správnou kancelář.Čtyřlístek: 4 cestovatelské příběhy Čtyřlístku (2016), Kivi dělá divy. Čtyřlístek se v prvním příběhu vydal k protinožcům do Austrálie a na Nový Zéland vyřešit detektivní případ s uloupeným vejcem ptáka kivi.


Muzeum Čtyřlístku sice cestovatelské výpravy hrdinů komiksu zatím tají. Naštěstí se detektivovi, který nasadil veškeré své úsilí do této pátrací akce, povedlo dovést případ ke zdárnému konci.


Zkrátka a dobře - případ vyřešen.

P.S.: 

Co jsem v těchto místech australského našla já? 

Už to vypadalo, že naprosto nic. Ale to ne. Nějaká alespoň vzdálená podobnost se přece, když se chce, najde vždy.

Co například labutě? Ladně plující po jezeře? Krásné, vznešené. Bílé labutě na Máchově jezeře.A v Austrálii žijí neméně krásné a vznešené černé labutě. Tyto si plují po jednom z mnoha jezer v hlavním městě Austrálie - Canberra.Najdu kromě labutí a jezera ještě nějakou podobnost? Borový háj má sice daleko k eukalyptovým lesům. Ale…

Podívejte se, tento pohled na Máchovo jezero......může přece malinko připomínat tady ten pohled na jezero taktéž v Canberra.Hynku, Viléme, Jarmilo - možná si teď říkáte, že jsem toho zas až tak moc nenašla. Ale není přece každý den australské posvícení. Třeba někdy jindy a někde jinde bude „úlovků" více.Já jsem spokojená a ano – dám si čaj – hm nebo kávu?
Australanka a Čtyřlístek

Komentáře