Did you know? – Věděli jste? – 3. díl„Ahoj, my plyšoví koalí průvodci touto rubrikou vás zdravíme z Písku." Bylo tam krásně. Ale abychom nezapomněli – dlužíme vám odpověď na otázku z minulého dílu.

Tak co - věděli jste, že Joey používá k tomu, aby se dostal do vaku své matky, čich a předloktí?

Asi ano. Ještě angličtinářům přináší anglickou verzi odpovědi Paul:Did you know it uses sense of smell and little forearms to climb in

Přemýšleli jsme, jakému tématu se budeme věnovat dnes. Svět zvířat je velmi pestrý a nabízí nepřeberné množství zajímavostí. Ale výlet do Písku nás na chvíli vrátil do města. Protože je nám smutno po Austrálii, tak se dnes alespoň takto přeneseně vrátíme právě tam. A rovnou na to nejkrásnější místo, jaké známe, tj. do Sydney. Kam vás naše otázka zavede konkrétně? Hádejte.Did you know that
1,056.000 off-white and buff ceramic tiles covering the Sydney Opera House shells were made in Sweden?

Věděli jste to, že
1,056.000 bílých a žlutohnědých keramických dlaždic, které pokrývají střechy Sydney Opera House, bylo vyrobeno ve Švédsku?Tím máme zodpovězenu i otázku na počet dlaždic na střechách Opery. 
1,056.000 – slovy: jeden milión padesát šest tisíc. Je jich dost, že?
„Tasho, mám nápad. Co tak zavést tradici těchto otázek na závěr?"

„Skvělý nápad. Dnes by to chtělo nějakou ze světa sportu? Napadá tě nějaká otázka, která by připomněla výročí velké sportovní události?"

„Well, what about this one: Did you know how many times Australia has hosted the Olympic Games?

Skvělá otázka a hodně jednoduchá. Určitě všichni víte kolikrát se v Austrálii konaly Olympijské hry."Tak ahoj příště
See you

Komentáře