Water Rats, pamatujete?Sledovali jste? Tento australský seriál se objevil i na obrazovkách českých televizí. Že vám název nic neříká?! A co když napíšu „Poldové z přístavu"?Australských seriálů si v těchto končinách moc neužijeme. Ale tento detektivní štěstí měl a programoví pracovníci jej kupodivu vybrali. TV Prima jej vysílala v roce 2006.

V Austrálii měl seriál premiéru 12. února 1996 na stanici the Nine Network. Ukazuje práci týmu vodní policie Sydney.Na obrazovkách se objevoval 6 sezon a měl 177 epizod. Vystřídala se zde celá plejáda australských herců. Hvězdami první série byli Colin Friels a Catherine McClements. Oba seriál opustili v roce 1999. Poté se hlavními představiteli stali Steve Bisley, Aaron Pedersen a Dee Smart.

Colin Friels, který hrál Franka Hollowaye, má ve své filmografii mnoho australských filmů a je držitelem řady prestižních ocenění.Poslední epizoda seriálu byla vysílána 7. srpna 2001.

Water Rats neboli Poldové z přístavu mají letos tedy rovnou dvě výročí! Vlastně tři, vždyť v České republice se seriál objevil v roce 2006.


Komentáře