Aussiealbum 9. – Den na Coogee BeachJsme opět na Coogee beach. Hurááá. Ano, je to mé oblíbené místo. Ovšem také nás sem přenesl svým obrazem Tom Roberts. Vzpomínáte? Minulý příspěvek jsem končila na Coogee prostřednictvím jeho obrazu Holiday sketch at Coogee.


Někdy, když tudy procházím, zkouším najít místo, ze kterého malíř tento působivý obraz asi maloval. Bylo to někde tady?Za ta léta se místo samozřejmě změnilo. Ale tady někde mohl stát a tvořit, co říkáte?Podrobné možná i malinko encyklopedické údaje o Coogee si nechám na někdy příště. Dnes si pláž a okolí užijeme jen tak „prolistováním" dalšího „aussiealba"

Coogee od rána do večera

Den se probouzí, pláž ožíváProcházka po okolí také stojí za to. Skály kolem jsou nádherné. Když se vydáme od pláže směrem vlevo a půjdeme po tomto chodníku,objevíme takovéto nádherné scenérie:

Když se vydáme zpět, tak se nám naskytne právě pohled podobný tomu, jaký měl Tom Roberts.Po tomto „vyčerpávajícím" výšlapu je potřeba nabrat síly na prohřátém písku.To miluju. A k tomu poslouchat moře, naprostá radost.

Den na pláži neskutečně rychle utíká. Asi to bude chtít něco na zub.Posilnili jsme se a můžeme se vydat na další toulání. Procházka na druhou stranu, tj. vpravo od pláže, také stojí za to.

Malý park je plný květin.Skály na této straně vyzývají k posezení a kochání. A poskytnou nám zase jiný pohled na Coogee beach.Dnes to je jen takové malé seznámení s pláží a okolím. Někdy si dáme jednotlivá místa podrobněji. A teď už ale vstávat. Jde se zpět na pláž.To je radosti!Aby ne, když je tady tak krásně!!!Jenže. Jenže sluníčko už chvátá někam jinam. A hraje si na umělce, když vytváří krásné obrazy na písku ze světla a stínu.Krásný den je bohužel u konce. A pomalu zavíráme i dnešní aussiealbum věnované Coogee beach. Že se sem ale vrátíme, to je nad slunce jasné. Slibuji.


Komentáře