Paddington Reservoir GardensSydney! Pro mě nejkrásnější místo na světě. Sydney! To je Sydney Opera House a Harbour Bridge.Sydney! Ne, to není jen Sydney Opera House a Harbour Bridge!!!! Tady je tolik nádherný míst, která stojí za to vidět.

Co například Paddington?


Celá tato čtvrť má jedinečnou atmosféru. Paddington poznáte podle viktoriánských řadových domků s balkony. Jde o čtvrť plnou kaváren, barů, obchůdků a malých galerií.Najdeme zde samozřejmě i zeleň a parky. A do jednoho malého, ale jedinečného parku, se nyní spolu vydáme. Je to Paddington Reservoir.Najdeme jej na 255a Oxford Street. Byl navržen Edwardem Bellem a postaven v letech 1864 až 1866. Sloužil jako vodní nádrž, která v letech 1866 až 1899 dodávala vodu části Sydney. Potom toto úžasné místo dlouhou dobu sloužilo jako sklady, dílny či benzínová pumpa.

2. dubna 1999 byl Paddington Reservoir zapsán do seznamu státního dědictví NSW.V roce 2006 architekt Tonkin ZulaIkha Greer spolu s krajinářskými architekty začali pracovat na obnově parku. Zachovali jeho původní ráz s využitím materiálů a prvků. V roce 2009 se park v celé své kráse znovu otevřel pro veřejnost. Ve stejném roce vyhrál Australian Award for Urban Design.Park je přístupný celoročně a vstup je zdarma.Uprostřed rušného velkoměsta zde najdeme oázu neuvěřitelného klidu a pohody.


Komentáře