Aussiealbum 10. – Barvy AustrálieLéto a výstava fotografií Austrálie v kavárně KAF KAFE. To už pár let tak nějak patří k sobě.

Pro letošní léto jsem vybrala několik fotografií, které ukazují rozmanitost Austrálie. A její barevnost. Proto „Barvy Austrálie".Na někoho možná Austrálie může působit jako země, jejíž velkou část tvoří poušť bez života. Nudná, nebarevná. Smutná. Jenže Austrálie je země plná barev. Žádná vyprahlá pustina! Příroda obdařila tuto zemi krásou, pestrostí a jedinečností.

Vybrat z množství fotografií, které mám, těch pár, to je vždy to nejtěžší.Pokud se přibližně do konce prázdnin nedostanete na severní Moravu do Frýdku-Místku, abyste si vychutnali některou dobrotu z nabídky této vynikající kavárny a u mlsání si užili výhledy na australskou krajinu, tak „zalistujte" v tomto dalším Aussiealbu. Jen ty dobroty vám neumím přes monitor počítače předložit.Kde začít? Která barva je tak typická pro Austrálii? Červená!

Rudá Austrálie. Tak je také často nazývána. Ano. Půdu velké části Austrálie obarvilo železo na neuvěřitelnou a nezaměnitelnou rudou barvu. A když tuto červenou prozáří stříbřitě zelené trávy, barevně kvetoucí kytičky a eukalypty, jde o dech beroucí podívanou.

Rudé centrum Austrálie, Kata TjutaAustrálie je ale také zelená, a to v široké škále odstínů. Od stříbrně zelené, přes tu jasnou svěží až po velmi tmavou.

Blue Mountains, Three Sisters (toto je jedna z nich)Tasmania, Maria IslandBílá, žlutá. Tak to je zase písek na nekonečných plážích. Jen v Sydney mi přijde, že každá pláž má malinko jiný odstín. Údajně, pokud bychom každý den navštívili jednu pláž Austrálie, potřebovali bychom na to 27 let.

Port MacquarieBatemans BayTasmánieA co teprve modrá! Blankytně modrá obloha. A potom různé odstíny modré, kterou nabízejí jezírka, zátoky, oceán.

Opět neskutečně krásný Maria Island

V tomto duchu se nese má letošní výstava. Krásy a barvy australské přírody.Komentáře