Aussiealbum 11. – Maria IslandTasmánie, to je také jeden sice malý, ale neskutečně nádherný ostrov, který nese jméno Maria Island.

Z kontinentu Austrálie tedy hop na jeho ostrovní stát Tasmania, a další hop a skok na Maria Island.Maria Island je ostrov o rozloze 115,5 kilometrů čtverečních. Celý ostrov je vlastně národním parkem.Na ostrově nejsou žádné obytné budovy. Výjimku tvoří ty historické. V nich ale již mnoho a mnoho let nikdo nebydlí.Nenajdete zde ani žádné hotely. Možnost přenocovat na tomto magickém místě ale přece jen je. V kempu. Ve stanu. Bez elektřiny. No není to romantika?!Lidé na Maria Island nežijí, ale neobydlená pustina to rozhodně není. Právě tady můžeme potkat mnoho australských živočichů v jejich přirozeném prostředí, ve volné přírodě, což je úžasné.Klokani nesmějí chybět. Jsme přece pořád v Austrálii!Tak často potkat wombata ve volné přírodě, tak to se mi zatím nikde jinde nepoštěstilo. Tady to byly úplné „wombatí žně".Že je roztomilý? Já je miluju.

Maria Island. To je neuvěřitelná příroda. Nádhera kam se podíváte. Úplný Ráj.Vybrat těch několik fotografií do dnešního aussiealba nebylo vůbec jednoduché. Nejsem si jistá, zda obrázky ale dokážou navodit tu správnou atmosféru tohoto, pro mě až pohádkového, ostrova.Věřte, že ač nejsem „stanovací" typ, tak tady bych klidně pod stan šla a užila si tu jedinečnou atmosféru.

Ostrov, jak jsem se již zmínila, není velký. Pokud máte skvělého průvodce, jakého jsme měli tenkrát my, tak se dá krásně projít během jednoho dne. My jsme během toho dne zažili vystřídání různých poloh počasí: od lezavého chladu a deště až po blankytně modrou oblohu s krásně hřejícím sluníčkem. To vše na jednom místě během jednoho dne.

Magický Maria Island.

Kéž bych se tam mohla někdy vrátit.
Každopádně jej opět společně navštívíme alespoň prostřednictvím některého z příštích příspěvků.
See you soon amazing Maria Island!

Komentáře