Znáte Boomerang?To je mi ale otázka. Kdo by neznal. Boomerang (bumerang) je přece jednoduchý dřevěný nástroj, který je prvotně spojován s původními obyvateli Austrálie. Lze ho ale najít i v různých oblastech Afriky či u některých indiánských kmenů v Americe. Nejznámější jsou ale přece jen bumerangy australské. Původní obyvatelé Austrálie je používali po tisíce let. Jméno boomerang se odvozuje od slova bou-mar-rang kmene Turuwal, který sídlil v místech dnešní Sydney.
 


Jenže já jsem tentokrát měla na mysli docela jiný bumerang.

Boomerang Coffee Roastery.

Znáte?Boomerang Coffee Roastery je kavárna australského stylu. Najdeme ji v Praze 5 na Plzeňské ulici.

Objevila jsem ji zcela náhodou. Jela jsem tramvají, jen tak jsem koukala z okýnka a najednou mě něco upoutalo: No ano! Nezdálo se mi to. Nápis Boomerang. Hned mě napadlo, že by se za tímto názvem mohlo skrývat něco australského! A taky že ano.

Kavárna!
A jaká kavárna!
Skvělá!

Nenechte se odradit tím, že Boomerang Coffee nenajdete v centru Prahy, ale mezi tramvajovou zastávkou Anděl a Bertramka.Pokud si chcete v příjemném prostředí posedět u kávy připravené australským způsobem, doporučuji.Pokud si chcete v Praze dát toast s australskou specialitou zvanou Vegemite, doporučuji.


Pokud si chcete jen tak posedět a užít si klidnou a pohodovou atmosféru u něčeho dobrého, rozhodně neváhejte a zavítejte právě sem. Doporučuji.Jen co otevřete dveře a vstoupíte, rázem se nepříjemný ruch ulice změní v klidnou oázu.

Vy si tak můžete nerušeně vychutnat některou dobrotu, kterou zde nabízejí, třeba i „s výhledem" na Uluru!A to kafíčko!!!! Hmmmm. Mňam.
Kávu si zde sami také praží.A tento slogan nelže.Kafíčko chutná opravdu australsky.

Boomerang. To je vlastně docela příhodný název. V této kavárně se vám totiž jako bumerang vrátí dobrá nálada. Samozřejmě za to může nejen vynikající a krásně vonící káva, ale také milý a usměvavý pan majitel.

Když to shrnu, boomerang je nejen tradiční zbraň domorodých obyvatel Austrálie, ale také kavárna se skvělou australskou atmosférou, kam se člověk rád vrací.Závěrem malá kvizová otázka:
Kolik bumerangů zdobí prostory Boomerang Coffee?

Abyste je mohli spočítat doplním, že Boomerang Coffee najdete na adrese
Plzeňská 558/24, Praha 5. Otevřeno mají: pondělí, středa a pátek od 8 do 16 hod., úterý a čtvrtek od 8 do 17 a v sobotu od 9 do 16 hod.

Při počítání bumerangů si užijte posezení s něčím dobrým ze zdejší nabídky.

Komentáře