Aussiealbum 16. - Sydney s vůní VánocKaždé město se v době vánoční naparádí a oblékne do svátečního šatu. Musí být přece dokonale naladěno na svátky svátků.

Samozřejmě ani Sydney není výjimkou. Každá část města, od letiště až po pláž, je zkrášlena stromečkem a jinými vánočními atributy.

Proč si „nezalistovat" v albu fotografií zachycujících vánoční atmosféru Sydney.

Letošní výzdobu na fotografiích bohužel nemám, ale určitě bude v něčem podobná těm létům předchozím.

Například tradiční vánoční strom na Martin Place.
Nechybí Vánoční trhy. The Rocks Christmas Market patří k těm oblíbeným.Městem znějí koledy, např. i v Queen Victoria Building, kde vánoční strom zdobí tradičně třpytivě Swarovski (viz Šperky pro vánoční strom).Zajímavou vánoční výzdobu nabízí obyvatelům a návštěvníkům Sydney The Strand Arcade. Tam bývá tradičně netradiční vánoční výzdoba v podobě stylizovaných australských rostlin.

V této nádherné pasáži nechybí ani „obyčejný" vánoční strom (úvodní fotografie).Nějak se mi v textu pořád opakuje slovo „tradiční". Jenže u Vánoc se bez tohoto označení asi nedá obejít.

Abych tedy přidala i něco netradičního, netypického. Tím netypickým, ovšem z pohledu Středoevropana, je léto a Vánoce. V Austrálii to tak je. Léto, teplo, slunce, pláž a Vánoce. Co si přát více? Pro mě ideální spojení.Další fotografie už ale budou opět klasicky vánoční, protože pohádky a v anglosaských zemích Santa k času Vánoc neodmyslitelně patří.

Pohádkově své výlohy zdobí obchodní dům David Jones.Takto těšil Santa se svými pomocníky návštěvníky Paddy´s Market.Vánoční strom zdobí nejednu kavárnu. Samozřejmě i v historické části Sydney, na The Rocks.Vánočně vyšnořený strom nechybí ani před budovou Customs House.Vánoce jsou oslavou narození Ježíše Krista. Putování po vánoční Sydney uzavřu v katedrále, která centru města vévodí, v nádherné St Mary´s Cathedral.


Přeji všem pohádkově kouzelné a kouzelně pohádkové vánoční svátky. 


Komentáře